Ekp intressimäär, pank ei anna laenu meie anname

Panga peakorterist otsuse Eestisse laienemise kohta eile kommentaari saada ei õnnestunud.Küll teatas juuli keskel vaid äriklientidele suunatud Danske Bank Eesti oma klientidele muudatustest hinnakirjas.

FOTOD | EKP Tallinnas: intressimäära ei muuda, ega plaanigi.

. juulist hakkasid nad küsima professionaalsetelt turuosalistelt hoiustamisel intressi, mis on mujal maailmas laialt levinud praktika. Laen maksehäire korral, uudised laenu kohta. "Arvan pigem varem kui hiljem," kommenteeris ta toona.Ta toonitas, et seni on Balti riigid olnud ilmselge erand kogu ülejäänud euroalas. Maksa või kasuta raha mujal Talinurme sõnul teavitavad nad ette iga klienti, kellele tasu rakendub. Ekp intressimäär, pank ei anna laenu meie anname. Siinne Nordea pank teatas, et Eestis nad hetkel hoiustele negatiivseid intressimäärasid kehtestamas ei ole. Ettevõtetel on võimalik ka investeerida tootmise efektiivistamiseks või uutele turgudele minemiseks. aastast langenud ja EKP teatel on kärped osa meetmete kombinatsioonist, mille eesmärk on tagada keskpika perioodi jooksul hindade stabiilsus, mis on vajalik euroala jätkusuutlikuks kasvuks. Samas rääkis ta, et hoidmistasu asemel on võimalik klientidega kokkuleppele saades kasutada ka teisi raha paigutuse viise. EKP nõukogu eeldab, et kui laekuvad andmed kinnitavad nõukogu keskpika aja inflatsiooniväljavaadet, siis netovaraostud lõpetatakse. Lisaks on võimalus tema sõnul lühendada maksetähtaegu oma hankijatele, makstes oma arved varem ära. "Sellega kaasneb muidugi riski võtmine."Samuti märkis Talinurm, et Skandinaavias on levinud, et ettevõtted teevad ettemakseid ka maksuametitele. Eraisikuid ja ettevõtteid see ei puuduta, lisas ta.

Eesti Pank

.

Pangateenuste hinnakiri erakliendile - Coop Pank

. Samas pole ka sularaha hoidmine tasuta, kuna pangal on sularaha ladustamiseks vaja turvalist hoiuruumi."Seega on vähetõenäoline, et ükski pank seda teha otsustaks," selgitas SEB Baltikumi kogumis- ja investeerimisvaldkonna strateeg Ovidijus Sačilka. "Teeme oma otsused jooksvalt, vastavalt turuolukorrale," vastas kommunikatsioonispetsialist e-kirja teel. Eraisikuid hoitakse negatiivsetest intressidest tema sõnul eemal loomulikult nii kaua kui võimalik.

Euroopa Keskpank ei muutnud intressimäärasid - Äripäev

. "Pigem võib arvata, et pangad laenavad raha teistele pankadele või maksavad negatiivset hoiusemäära. Ekp intressimäär, pank ei anna laenu meie anname. Danske: see pole teenimiskoht Ka SEB rakendab juba sarnast valuutahoidmistasu, mis hakkab kehtima suuremate äriklientide summade puhul, alates miljonist eurost. Laenude võrdlus, kiirlaenud 1 päevaga.

Laen 300 eur, heade kommete vastane intress. "Alternatiive võib leida võlakirjaturult ja struktureeritud toodete seast," nimetas ta.

Märkused