Hädas SMS laenuga, isepankurist laenamine

Annan eraisikule laenu, liirlaenud. Põhjused, miks teleri vaatamine muudab sind vaesemaks. •    Võlanõustajate juurde pöördutakse sageli väga hilja, seda tuleks aga teha kohe probleemide tekkides. Palju on juhtumeid, kus alaealised on võtnud laenu oma täisealiste õdede-vendade või sõprade nimel. Hädas SMS laenuga, isepankurist laenamine. Tavaliste laenudega seoses pöörduvad nõustajate poole ka vanemad inimesed. Hädas SMS laenuga, isepankurist laenamine. Tema sõnul on praegune laenusüsteem hämmastav, sest laenu võtavad ju need, kes on juba niigi raskustes. Veel ei ole seadusega reguleeritud, kui suure protsendi võivad laenuandjad laenu pealt tagasi küsida. Küll kiitis valitsus oktoobri alguses heaks eelnõu, mis suurendab SMS-laenu võtjate võimalusi kaitsta oma õigusi laenuandjate ees. See juhtum lahenes küll hästi, kuid Lääts rõhutas siiski psühholoogilist probleemi, et alaealised kipuvad end lõhki laenama. Seda võimendab ka asjaolu, et SMS-laenu andjad on väga paindumatud ja ei taha võlanõustajaidki enam jutule võtta.

Tema sõnul saab terve ellusuhtumisega inimene aru, et SMS-laen võib olla vaid hädaabinõu ja lühiajaline lahendus, kui on teada, et palk on lähipäevadel üle tulemas ja laenu saab kohe tagasi maksta. „Huvitav on just venna-õe suhe, kus õde on enda nimele laenu võtnud, aga vend on seda kasutanud,“ märkis ta. •    Kinnisvara on laenuvõtjate puhul võlanõustajate jaoks halb märk, kuna kui laenu tagasimaksmisega jäädakse hätta, siis võib inimene kinnisvarast ilma jääda. Mees küsis tüdruku andmed ning võttis tema telefoni. Ühel noormehel varastati töö juures pass ära ning tema nimel avati arve.

Creditstar laenukonto - on kiirlaen Creditstarist mõistlik?

. Lääts rääkis, et mõnikord maksavad vanemad oma laste laenu põhiosa ära. Credit 2000 eur Eesti, SMS laenu reklaam. Läätse sõnul võtavad SMS-laene just noored inimesed, sest nad näevad neid laene võimalusena ning noortele mõjub ka reklaam rohkem. Kahe nädala jooksul oli võetud ka viis SMS-laenu.. Heinjärv rääkis juhtumist, kus õde sattus laenu pärast ise hädasse, kuna tal on ka ülalpeetavad ning kinnisvara. Laenuvõtjatele ei saa sageli ka soovitada, et laenu võetaks kodupangast, kuna enamasti on SMS-laenu võtjad igalt poolt mujalt juba laenanud. Võlanõustajate soovitus sel puhul oli oodata kohtukutset ning lohutus, et ükski kohus ei nõua sellist summat välja. •    Lõhkilaenanud kinnisvaraomanike võlg võib kohtuotsusega viia sundoksjonini ning kinnisvarast ilma jäänuid ootab tõenäoliselt varjupaik või sotsiaalmajutusüksus. „Sisuliselt iga teine on SMS-laenu võtja, selles mõttes on asi päris hulluks läinud,“ rääkis Lääts, kes arvas, et nüüd hakkavad probleemid alles kasvama. Laenuandja ei saatnud selle kohta teadet enne, kui aasta mööda sai. Tegu on manipulaatoritega, kes kasutavad petuskeeme ja saadavad korda kelmuseid. Nad võivad võlanõustaja juurde ilmuda küll pisar silmas, kuna nende endagi finantsolukord pole kerge, kuid lähtuvad siiski arusaamisest, et mis on võetud, tuleb tagasi maksta. •    Kõige rohkem probleeme on inimestega, kes võtnud SMS-laenu, laenu BIG-ist või kel ka kinnisvara ohus. Tallinnas tegutsevad võlanõustajad kolmandat aastat. SMS-laenudega hädas inimesed kipuvad olema väga noored. Katri Heinjärve sõnul pole pereliikmetega manipuleerimine harv nähtus. Terje Lääts tõi näiteks ka juhtumi, kus endine kinnipeetav kasutas ära lastekodust pärit tüdrukut. Terje Lääts ja Katri Heinjärv rääkisid Päevaleht Online’ile põhilistest skeemidest, mida rahapuuduses inimesed on laenu saamiseks kasutanud. Samas on õel vennast siiski kahju, isegi kui too on väljaspool Eestit elav alkohoolik

Märkused