Laenu võtmine Inbankist

Inbank on noor ja uuenduslik Eesti juurtega pank, mis pakub tarbijafinantseerimise ja hoiustamise võimalusi. Inbank kasvas välja 2011. aastal endiste pangajuhtide Priit Põldoja ja Jan Andresoo asutatud finantstehnoloogiaettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksulahenduse. Pärast pangalitsentsi saamist 2015. aastal jätkasid nad tegevust Inbanki nime all. Tänaseks on neil ligi 550 000 aktiivset kliendilepingut neljas riigis – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Alates 2016 aastast on Inbanki võlakirjad noteeritud Nasdaq Balti börsil.

Oma eelisena toovad nad välja selle, et pakuvad teistest pankadest parima intressiga hoiuseid, väikelaene ja autofinantseerimist. Loe lähemalt.

inbank

Mis teenused Inbank pakub?

Inbankist leiad kõik igapäevaseks panganduseks, finantseerimiseks ja hoiustamiseks vajalikud teenused. 

Laenudest pakuvad nad remondilaenu remondi tegemiseks ja sisustuse soetamiseks, olenevalt ostetava sõiduki hinnast autolaenu või autoliisingut ning väikelaenu muude väljaminekute katmiseks. 

Lisaks pakub Inbank hoiuseid, mis eristuvad turu keskmisest oma oluliselt kõrgema hoiuseintressi poolest. Hetkel on nende tähtajalise hoiuse intress kuni 2,50% aastas. 

Hiljuti tulid nad turule uue teenusega Indivy, mis võimaldab teatud kauplustes ostu eest tasuda mitmes osas ja seda ilma krediidita. Igapäevase maksevahendina pakub Inbank enda loodud Inpay maksekaarti, millega kogud igalt ostult boonust ning millega saab hilejm partnerite juurest soodushinnaga tooteid või teenuseid soetada.

Millised on Inbanki laenutingimused? 

Olenevalt laenu eesmärgist on Inbankist võimalik laenata kuni 15 000€, autoliisingu puhul on summa 15 000-25 000€. Kõigi laenude puhul on maksimaalne laenuperiood 72 kuud ja intress algab 8,9%-st, välja arvatud autoliising, mille intress jääb vahemikku 5,9-9,9%. Kõik Inbanki poolt pakutavad laenud on ilma tagatiseta laenud. 

Lepingutasu on väike-, remondi- ja autolaenul 2% laenusummast, autoliisingu puhul 1,5%. Haldustasu on kõikide laenude puhul 2,5€ kuus ja see sisaldub juba kuumakses.

Täpsemaid tingimusi iga laenu kohta vaata Inbanki kodulehelt. 

Millised on eeldused Inbankist laenu saamiseks?

Inbankist laenu saamiseks pead sa olema vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või omama elamisluba. Eelduseks on ka see, et sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt. Väike- ja autolaenu saamiseks peab sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 280€, remondilaenu saamiseks 500€ ning autoliisingu puhul 600€. 

Enamasti saab Inbankist taotleda laenu ilma konto väljavõtteta. Viimase 6 kuu konto väljavõtte esitamine on vajalik näiteks siis, kui sinu pensionifondi laekumistest puudub piisav ülevaade.

Kuidas toimub laenu taotlemine? 

Inbanki üheks eesmärgiks on nutikate digilahenduste abil oma toodete viimine just sinna, kus klient neid vajab. Laenu taotlemise protsessi on nad tänu sellele teinud väga lihtsaks ja igakuise makse saab nende laenukalkulaatori abil mugavalt välja arvutada. Laenuleping on võimalik sõlmida interneti teel ja vastuse taotlusele saad enamasti kohe.

Laenu taotlemise protsess näeb Inbankis välja selline:

  1. Täida laenutaotlus Inbanki kodulehel. Leia laenukalkulaatori abil endale sobiv laenusumma ja periood ning täida laenutaotlus. Vastuse saad kohe ja see ei kohusta lepingut sõlmima.
  2. Sõlmi leping. Laenulepingu saad allkirjastada ID-kaardi või mobiil-ID abil. Väikelaenu lepingut on võimalik sõlmida ka Inbanki kontoris.
  3. Tuvasta oma isik. Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus kas veebikaamera abil või Omniva ja Inbanki kontorites.
  4. Raha kantakse sinu kontole ühe tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist. 

Kas on võimalik laenu ennetähtaegselt tagastada? 

Jah, kõik laenud saad igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada, kusjuures ei tule tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid tasusid. Laenu ennetähtaegseks tagastamiseks tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik sooviavaldus, märkides tagastatava summa ja kuupäeva. Seejärel edastavad nad lõpliku summa, mis sul tasuda on jäänud. 

Laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on 0,5% tagastatavalt summalt, kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui üks aasta ning 1% tagastatavalt summalt, juhul kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud rohkem kui üks aasta.

Inbanki teenustevalik võib olla suurte universaalpankadega võrreldes väiksem, kuid samas annab oma nišile keskendumine neile eelise tehniliste lahenduste ja klienditeeninduse osas. Laenu taotlemise protsess on tehtud väga lihtsaks ning mugavaks, mispärast pakub laenuandja mugavat teenindust ning kiiret laenu kättesaamist igaühele.

Laenu võtmine ei tohiks olla läbi mõtlemata. Tutvu lähemalt ka teiste laenupakkujate laenudega ja nende tingimustega Biginkasso lehelt – aitame leida kõige soodsama laenu, mis vastab Sinu soovidele ja tingimustele.