Kuskohast saab kindlalt laenu, väiksed laenud

Eelmisel talvel kasutasin rooside katteks tüve lähedal peale mulla ka sõnajalgade kuivi lehti - mähkisin nagu koheva salli ümber. Aedhortensia võis saada kevadiste öökülmade ajal tugevasti kannatada, seepärast ei õitsenud. Füsioloogiliselt happeline väetis on näiteks ammooniumsulfaat. Siis aga märkasin, et võrsete tipulehed jäävad järjest heledamaks. Tavalised aed- ja puishortensia talvituvad peenras. Internetis tuhlates selgus, et heal lapsel on mitu nime - Blue Sky on tuntud ka kui Blaumeise ja Blue Tit. Pisikesest põõsast on saanud juba nabani põõsas ja igal aastal aina rohkem õisi küljes. allesjäävaid oksi soovitatakse kirjanduses tugevalt kärpida, kuid minu kogemusel jäid siis noored võrsed nõrgks, lamandusid ja ka õisikud olid väiksemad. Kasvavad nad aga väikestes plastist pottides - nagu poest toodud. Igal juhul suurelehine hortensia, mis tuleks talveks keldrisse viia. Katmisega ei ole momendil vaja kiirustada, maa on täiesti pehme. Turvast olen visanud ikka roosidele. SMS kredit, uudised laenu kohta. Taim oli ilus ja tugev ning hakkas kenasti kasvama. Kust saab töötu laenu võtta, esimene SMS laen tasuta. Õievärvuse muutumise tähelepanek on täiesti õige. Ei olnud vaev ja rist ilmaasjata,palju metsas higi sai soe aeg valatud ja põdrakärbast kogutud Hommikul sibult  praadisin,  kauni portsu külmast puravikku koukisin ,sellegi pannile peksin ja salati ning sooja keedukardulaga tundus võrratu. Hästi dekoratiivsete karvaste lehtede ja vartega. Näeb suht roots välja ja siis hakkavad vaikselt lehepungad tulevad. Enamus okstel on pungad kuni tipuni ilusti olemas. Ehk sobib see ka hortensiale. Teda vist meie kliimasse ei soovitata, aga tasub proovida. Muidugi üleujutust nagu tänavu kohati mitmeid päevi esines, ei talu ka tema.

Kalastus Soomes -

. Iga kevad on külm teda natuke näpistanud. Mul hakkas sisikond uue toidu järele kisama,unustasin ju õuna kaasa tasku pista Kodus midagi head piab süüa tegema  - juunior koos miniga üle lahe koju tulemas õhtuks. Praegugi veel täpselt ei tea, milline oks on külmavõetud. Kohal  läind pääle esimest sööta  kaua aega,kui esimene kaunis keskmikumõõdus marjakala käis käest läbi. Laen hüpoteegi tagatisel, kiirlaen ID kaardig tuvastamine. Kuid siis sadu hõrenes ja söötma ning püüdma. Ja selle turba pealeviskamise peale ma ei tulnudki. On kenasti õitsenud igal aastal ja sel aastal just eriliselt. Soansi sauna taha supelsillale. Rattaga ei jaksa enam kaugeid retki ette võtta,skafandris vehkides  oled kohale jõudes juba puha märg.Külmas  ja märja kestaga kaks võimalust,kas samasse külmad kaldasse kringliks või teenid kapitaalse külmetuse ja sada prossa  mingi haiguse. Istutades sai veel kenasti kõdusõnnikut mulda segatud. Mul kustutustööde juhina veel eriti raske oli pärast lähedasi trööstida ja toetada - on, mis  vist surmatunnini sellest tööst meenub. Kuskohast saab kindlalt laenu, väiksed laenud. Nii, et mina soovitaksin allesjäävaid võrseid otstest veidi kärpida andes põõsale kompaktse vormi ja siis suvel vaadata, kas tulemus rahuldab. Ei mäleta enam, kus see täpselt oli, sest endal mul siis toahortensiaid ei olnud. Nimelt saab roosa- ja punaseõieliste sortide kroonlehti muuta sinakaks või täiesti siniseks alumiiniumi sisaldavate väetiste manustamisega. Nüüd oleks aga abi vaja , sest augustis sain kingiks mitu potti suurte ilusate sinakate õisikutega hortensiatega. Hästi külaõrn on, aga igal talvel korralikult kaetud. Erakordselt aeglase kasvuga. Mõlemad arvasime,et jummala tola,kes kurat seda notti sööma hakkab,nii puine,et murra hambad ära Poes aga trehvasin vana kalasemu koos naisega,see pajatas,ta linna tuttavad olid Loone linnuse juures öökale karges õhtus suure kuuvalgega mitu libedat saand. Sügisel igaks juhuks tagasi ei lõiganud. Õisikud on roosaka varjundiga. Õied suured ja helelillad. Erinevaid lõikamis- ja kärpimisviise võiks julgemalt katsetada ja jääda sellise juurde, mis tagab kaunima ja elujõulisema taime.

. Ma ei tea selle hortensia täpset sorti, sest kunagi ema ta muretses. Kööga,täna enam mitte ühte kägisevat haneparve pold näha ega kuulda. Praegugi nii kenasti need õietutid ehivad, lausa sügisene aia ilu.

otsa,taas sama supelsillakese pääle,kus alles hiljuti õhtul istusin. Vaatame,mis homme ja ülehomme toimub,vahest siis joppab,et miskit jõekaldas ette võtta. kevadel hakkab kenasti kasvama. Olen neid igalt-poolt saanud-vahetanud, seega sorte ei tea.Mure selles, et juba teist aastat pole minu iirised õitsenud. Ent olen lugenud, et hortensia edeneb ka tavalisel heal aiamullal. Katakatale: Minul on näiteks suurelehised hortensiad, mis kuuluvad Endless Summer rühma,s.t. Tahaks ka seda suurelehist, aga kuskohast saada.ei tea. Närbunud õied olen maha lõiganud ja oksi veidi kärpinud, Lehed on tugevad ja lehepungi on veel tulemas. Tundub nagu oleks hakhallitus. Vaatan aias oma suurt valget hortensiat, mis õitses suve teises pooles väga kaunilt, aga ei tea, kas peaks ta talveks maha lõikama ja katma, sest näeb praegu nii kole välja. Ilmselt nii ta mul selle talve üle elabki. Kuskohast saab kindlalt laenu, väiksed laenud. Oma endises päästetöös palju selliseid jubedusi nägin,paljudel meestel närvid  ei pidand vastu ja töölt lahkusid. Nüüd olen täiesti segaduses: usun,et põõsad talvituvad ikka omal peenral ja kevadel tuleb lihtsalt tagasi lõigata. Tegelikult olen lausa pettunud. Nüüdseks on need kollased, peaaegu valkjad juba, mõnel lehel on ka pruunid plekid. Mulda aitab muuta happelisemaks eheda freesturba segamine taime juurtepiirkonda. Aah,mul küll närvid korras,kuid iga päev kõrvalviieka eest möödudes kisub silmad niiskeks ja klomp tuleb kurku. Laenud mõistlikele inimestele, laen kinnisvara tagatisel. Ka väga peenikesed ja nirud oksad võiks eemaldada. Kasvukoht on päikseline ja igal kevadel on lehed-varred ilusad tugevad ja terved. Pole ka ükski talv teda katnud

Märkused