Laenukalkulaator

Kui oled mõtlemas laenu võtmisele, siis kindlasti peaksid tähelepanu pöörama kõikidele võimalikele lisakuludele – see aitab mõista kui suur hakkab olema tagasimakstav kuumakse ning kogu laenukohustuse summa. Selleks, et leida enda jaoks kõige soodsamad laenud, on oluline teha vahet erinevatel protsentidel ning kuludel ja seejärel teha omad järeldused, kas laen on sinu jaoks soodne või mitte.

Laenukalkulaator on internetipõhine vahend, mis võimaldab lihtsalt ja mugavalt arvutada kui suurt summat on sul võimalik üldse taotleda, kui suur on tagasimakstav kuumakse, mis on laenu kogukulu ning muudki. Laenukalkulaatorit kasutades ei pea sa hiljem üllatuma, kui makstav summa on tunduvalt kõrgem kui esialgu arvasid. See võimalus aitab paremini planeerida võimalikke kulusid juba enne lepingu sõlmimist laenuandja juures.

Miks kasutada laenukalkulaatorit?

Igal juhul tuleks mõelda paar sammu ette, kui võtad oma nimele finantskohustuse. Nagu just sai mainitud, siis laenukalkulaator võimaldab teada saada võimalikke kulusid juba enne laenuandja juurde minekut. Näiteks kas teadsid, et 3000 euro laenamisel koos aastase intressiga 25% pead laenuandjale tagasi maksma kokku peaaegu 500 eurot? Kuigi on võimalik valida pikem periood, mille jooksul laenu tagasi tasuda (mis on ka rahakotile sõbralikum), siis sellegipoolest pead laenuandjale tagasi maksma oluliselt suurema laenusumma, kui laenu esialgu plaanisid. Lühidalt öeldes – mida pikem periood, seda rohkem pead aja jooksul tagasi maksma aga väiksemates kuumaksetes.

Just selliseid nüansse aitavadki tuvastada laenukalkulaatorid. Eriti oluline on seda kasutada suurema summa ja laenu korral, nagu näiteks hüpoteeklaen ja kodulaen. Näiteks kodulaenu kalkulaator aitab mugavalt planeerida oma rahalisi kohustusi igakuiselt ning kuidas need vastavad koduotsija majandusliku olukorraga. See ei tähenda, et sama ei sobiks teha väikelaenu ning muude laenude korral.

Laenukalkulaator võimaldab arvutada:

laenukalkulaator
  • kui suur on laenusumma, mida saaksite laenata;
  • kui suur on kuumakse;
  • kui kõrge oleks laenu intress aastas teie valitud tingimuste järgi;
  • kui kõrge oleks laenu intress kuus teie valitud tingimuste järgi
  • kui kaua kestaks laenu tagasimaksmise periood ning muudki.

Pea meeles, et kalkulaator ja selle tulemused ei ole alati 100% vastavuses tegeliku laenu pakkumisega – iga laenuandja sätestab erinevad tingimused, mispärast tuleks arvestada ka sellega. Lisaks kaasnevad sageli laenudega ka muud kulutused nagu laenu haldustasud või hoopiski soodustused, mis tulevad laenusummale lisaks, mida kalkulaatoriga arvutada pole võimalik.

Kuidas laenukalkulaatorit kasutada?

Laenukalkulaatori kasutamine on äärmiselt lihtne – sisesta lahtritesse soovitud laenusumma, laenu kuumakse, kuu või aastane intress, tagasimakse periood ning lase seejärel kalkulaatoril teha ülejäänud töö.

Kui sa ei tea mis laenusumma kalkulaatorisse sisestada, siis tutvu esimesena laenuandja pakkumistega või võta nendega ühendust. Pea meeles, et laenuandjad võivad teha ka personaalse pakkumise, mis võib olla kodulehel olevatest tingimustest soodsam. Seepärast tasub teha väike eeltöö ja võimalusel laenupakkujaga rääkida.

Laenamisel veendu, et oled võimeline laenu tagasi maksma nii praegu kui ka tulevikus. Laenu kalkulaator aitab arvutada just selleks igakuiseid summasid, mida peaksid arvesse võtma, kuid kindlasti peaksid arvestama ka muude teguritega, mis võivad laenu maksmist mõjutada. Olgu selleks ootamatu töökaotus, -võimetus või muu – keeruline on tulevikku ette näha, võimalikke kulusid küll. Tark ei torma, vaid enne planeerib ja arvutab.