Laenu võtmine LHVst

LHV on asutatud 1999. aastal Rain Lõhmuse ja Andres Viisemanni poolt ning tänaseks kasutab nende pangateenuseid ja laene üle 200 000 kliendi. Nad on uuendusmeelsed ning neil on tugev investeerimis- ja ettevõtluskogemus. LHV juhitavatel pensionifondidel on ligi 177 000 klienti ja investeerimislahendused on väidetavalt ühed Eesti parimad. Investeerimise populariseerimiseks ja finantskirjaoskuse õpetamiseks on nad loonud mängu Börsihai, mis on kord aastas toimuv aktsiamäng virtuaalrahaga. 

Nad on algusest saati rõhunud tugevalt oma kodumaisele päritolule ja Eesti kapitali investeerimisele. Oma teenustes, tingimustes ja ka visuaalses brändis hindavad nad lihtsust ja selgust ning see väljendub ka nende mobiiliäpis ja kodulehe iseteeninduses.  

LHV laen

Mis teenuseid LHV pakub? 

Oma teenuste poolest on LHV muutunud sarnaseks Skandinaavia suurpankadele. LHV finantsteenuste valikusse kuuluvad igapäevapanganduse lahendused, laen ja liising, investeerimine ning pensioni kogumine. Ka äriklientidele mõeldud teenuste valik on neil piisav, et ettevõtjad saaksid kõik oma finantsasjad ilusti aetud. 

Eraklientide laenude osas on neil valik lai. Olgu sul vaja lisaraha auto, kodu, remondi, sisustuse, tervise või hariduse jaoks – neil on selle jaoks vastav lahendus olemas. Muude suuremate väljaminekute jaoks pakuvad nad väikelaenu, mille puhul on kasutamise otstarve täiesti sinu otsustada.  

Pangakontorite võrgustik on LHV-l väike, kuid sellevõrra rohkem on nad pööranud tähelepanu internetipangale ja mobiiliäpile, mis võimaldab sul kõik vajalik toimingud ära teha asukohast hoolimata.   

Millised on LHV laenutingimused? 

LHV-st saad laenu pea iga vajaduse jaoks. Näiteks väikelaenu saad LHV-st võtta 200 € – 10 000 € ja see tuleb tagasi maksta 6 kuu kuni 5 aasta jooksul. Intress väikelaenule on alates 15,9 % aastas laenujäägilt. LHV arvutab intressi just laenujäägilt, mitte kogu laenusummalt. See tähendab, et intressimaksed vähenevad iga kuu, sest sinu laenujääk väheneb. LHV väikelaen on ilma tagatiseta laen.  

Laenulepingul puudub igakuine haldustasu, kuid peab arvestama lepingu sõlmimistasuga, mis on 1% laenusummast, kuid vähemalt 29,9 €. Kui juhtud laenu võtma kampaania ajal, siis võib sul vedada ja saad lepingutasu 0 €. Kusjuures, laenutaotluse tegemiseks ei pea sul olema LHV pangakontot. Nii ei teki konto omamisega seonduvaid kulusid.      

Sisustuslaenu, autolaenu ja remondilaenu puhul on tegemist samuti ilma tagatiseta väikelaenuga, kuid neil on seoses sihtotstarbelise kasutamisega tavapärasest soodsamad tingimused. Nendel laenudel on laenatavad summad suuremad ja intress madalam. Laenu saad võtta kuni 20 000 € ning intress on alates 9,9 % aastas laenujäägilt. Aga ka nende taotlemiseks ei ole vaja tagatist ega omada LHV pangakontot.  

Millised on eeldused LHV laenu saamiseks? 

Väikelaenu saad taotleda siis, kui sinu kuusissetulek on vähemalt 250 €, oled vähemalt 18 aastane ning oled Eesti Vabariigi kodanik või omad elamisluba ja elad Eestis. Laenu saad taotleda ilma konto väljavõtteta, välja arvatud juhul kui klienditugi selle esitada palub.  

Kuidas toimub laenu taotlemine? 

LHV laenutaotluse saad esitada kodust lahkumata nende kodulehel või mobiiliäpis. Kui sul on taotlus esitatud, siis arvutatakse sulle välja krediidilimiit, mille ulatuses saad 90 päeva jooksul võtta väikelaenu. Selle limiidi ulatuses võid sõlmida ühe või mitu väikelaenulepingut.  

Lepingu saad allkirjastada iseteeninduskeskkonnas. Kui sul puudub digitaalse allkirjastamise võimalus, siis võid pöörduda nende koostööpartneri Euronicsi kauplusse, kus saad lepingu allkirjastada paberkandjal. Peale allkirjastamist jõuab juba mõne hetkega sinu kontole laenusumma, millest on maha arvestatud lepingutasu. 

Kas on võimalik laenu ennetähtaegselt tagastada? 

Jah, kogu väikelaenu summa ennetähtaegne tagasimaksmine on tasuta. Selleks pead LHV klienditeenindust kirjalikult teavitama ning nemad annavad sulle edasised juhised, mis teha.  LHV puhul on tegemist väga mobiilisõbraliku pangaga.

Ka kõik laenudega seonduvad tehingud ja toimingud saad teha nende mobiiliäpis. Sealhulgas saad äpis taotleda väikelaenu, vaadata laenujääki, maksegraafikut ja järgmise makse infot, võtta ühendust kliendihalduriga ja vajadusel ennetähtaegselt lõpetada väikelaenu leping.