Nipid, kuidas pidada edukad palgaläbirääkimised

Kasuta vett, et tera liialt ei kuumeneks. Nordea laenud, kiirlaen statistika. Jälgi, et teritusnurk jääks algse vormiga – lõhkumiskirvel on see järsk ja puusepakirvel laugjam. Pragunema kippuvat puitvart võib puuõliga õlitada või üle värvida. Süsinikterast on kõige parem töödelda looduskivist või siis tehismaterjalist – alumiiniumoksiidist või ränikarbiidist – luisuga. Neid, nagu ka kõvemaid, süsinikterasest sepistatud nuge, võib teritada luisu või käiaga. Luisu võib ka juba aegsasti enne kasutamist panna vette imenduma. Neid soovitatakse õlitada. Müügil on ka mitut liiki kombineeritud smirgel- ja vesikäiasid. Ihuda tuleks labida sisepinnalt tera suunas smirgliga või lamellkettaga – aga mitte liiga järsu nurga all, et tera kestvus ei väheneks. Väga nüristunud või sälguliseks muutunud tera tasub töödelda läbi vee pöörleva käiaga. Teemantluisuga võib ihuda peaaegu igasugusest terasest lõikeriistu, kusjuures ei kasutata mingit niisutust. Sama käib kõblaste ja muude mullaharimisriistade kohta. Luisk ehk kõvasi sobib eriti hästi süsinikterasest pussnugade teritamiseks.

Piret toimetab: Miks peaks/võiks pidada treeningpäevikut?

. Luisuga teritades aseta luisk tasasele kindlale pinnale. Eri abrasiivsusega linte saab vastavalt vajadusele hõlpsalt vahetada. Teiseks tuleb vältida metalli liigset kuumenemist, et tera karastus ei muutuks. Tõhusam riist on smirgelkäi, aga toime tullakse ka jämeteralise luisuga.     TEEMANTTERITAJAID on mitme eri suuruse ja kujuga. Luisu võib liistudega lauale kinnitada – kopsi liistud väikeste naeltega laua peale kinni. LUISK ehk KÕVASI ehk TAHK vajab ihumise käigus kindlasti aegajalt niisutamist kas veega, süljega või teatud juhtudel õliga. Kui oma oskustes kahtled, siis on parem jätta see töö asjatundjale. Lõppviimistlus tehakse nahk- või viltkettaga pärikarva, mille tulemusena tera saab ilusa peegliläike ja lõikab nagu habemenuga. Kahepoolsel luisul on eri abrasiivsusega küljed – üks külg jäme-, teine peeneteraline. EV100: 100 Eesti suurimat majandussaavutust, mille üle uhked olla. See käib ka jääpuuri kohta. Üks olulisemaid asju teritamisel on säilitada riista algupärane lõikenurk, kui seda pole vaja just nimme muuta. Hoia pulka kindlalt püsti vastu leivalauda või lihtsalt käes ja tõmba nuga vaheldumisi mõlema poolega mööda pulka, alustades noakannast ja pulga tipust. Teemantviil tekitab kergesti kraadi ehk kisu, mistõttu sellele pole vaja kõvasti peale suruda. Meisterlik teritamine võib aga lõikeriista teha isegi teravamaks, kui see oli kauplusest ostetuna, ja töö on siis kergem ning mõnusam – rääkimata paremast tulemusest.Korrapärane teritamine vähendab tööriistade kulumist ja säästab seega raha. Labidad ja kõplad muudavad kummalisel moel oma iseloomu, kui need teravaks ihuda. Selleks võib luisu enne kasutuselvõttu paariks tunniks kas või mootoriõlisse likku panna, misjärel see rohkem niisutamist ei vaja. Märgteritusel tuleb meeles pidada, et lõiketera hoitakse alati vastu käiakivi pöörlemissuunda. JÄMETERALISED LUISUD on sageli looduskivist. Metallosi võib roostest puhastada liivapaberiga või terasharjaga. Teravam nurk lõikab muidugi paremini, aga see ka nürineb kiiremini.

Täkkeliseks muutunud kirvetera võib siluda nurklihvmasina lamellkettaga, misjuures tuleb hoiduda tera ülekuumenemisest. Kaupluses müüdavad tavalised noad on sageli pehmest ja painduvast terasest.

Kodulehe tegemine 5 sammuga ― tasuta õpetus isetegijatele.

. Teravust võib kontrollida leheserva tärkeid tõmmates või juuksekarva lõigates. Labidas tasub pärast kasutamist puhtaks pesta, kuivatada ja panna varjulisse hoiukohta, eriti kui see on puuvarrega. Lõppviimistlus tehakse luisu peeneteralise poolega või kahepoolse luisuga, mille üks pool on teemantkattega ja teine keraamiline. Kui tera teisel küljel on lainelised õhendused, siis teritatakse need kergete pulgatõmmetega, aga üldiselt aitab üksnes sileda poole teritamisest. Jälgi ja hoia noa õiget lõikenurka. Nüüd ihu samal moel teiselt poolt ja lõpuks eemalda kraat kas teritusnurka veidi järsemaks muutes või terituspulgaga tõmmates. Sellega tasub teritada ka kööginuge enne kasutamist. Teritatud, pestud ja kuivatatud tööriista õige säilitamine aitab vältida selle roostetamist ja nürinemist, mis omakorda vähendab teritamise vajadust. Teritatud labidas tungib maapinda märksa väiksema jõu survel kui nüri. Oma kõvaduse tõttu sobivad need eriti hästi roostevabast terasest lõikeriistade ihumiseks. Peitlite ja höövliterade teritamine nõuab osavat kätt. Kõik laenu pakkujad, laen mille saab kohe kätte. Vesikäiamine õnnestub, kui suudetakse hoida täpselt õiget, algset lõikenurka. Viimistle tulemust luisuga ja eemalda kraat terituspulgaga või kirvetera külgi mööda lauda tõmmates. Saadaval on ka spetsiaalseid viimistluslinte. Kirve teritamiseks kasutatakse käia ja luisku ning vajaduse korral ka viili ja liivapaberit. Nipid, kuidas pidada edukad palgaläbirääkimised. Alusta jämeteralise pinnaga ja mine üle peenemale.

Märkused