Remondilaen

Kodu vajab uuenduskuuri, kuid rahalised võimalused piiravad? Tänapäeval on olemas mitmeid võimalusi, kuidas sellegi poolest muuta oma pesu unistuste koduks ka siis. Selleks on olemas remontimiseks mõeldud laenud, mille saab kätte kiirelt ja mugavalt ning üsnagi soodsatel tingimustel.

remondilaen

Mis on remondilaen?

Remondilaen on sisuliselt sama mis iga teine väikelaen. Küll aga on oluline selle eesmärk. Kui sinu kodu välimus on vananenud, katus lekib, värv koorub, aknad ja uksed ajavad külma tuult läbi või muu, siis tasub kindlasti kasutada selle võimalust ning teha oma pesa korda. Ehk siis on tegu tagatiseta laenuga, mille eesmärgiks on remondikulude katmine.

Kuigi on remondilaenu peamine eesmärk siiski remont, on võimalik sellega soetada ka sisustust. Näiteks kui oled just soetanud endale uue korteri, kuid peale sissemakse tegemist rahalisi võimalusi napib, on võimalik võtta remondilaenu just uue kodu interjööri täiendamiseks. Seetõttu ei pea sa võtma kiirlaenu, mis on sageli palju kõrgema intressiga ehk palju kulukam.

Võrreldes väikelaenuga on aga võimalus seda võtta suuremas summas. Vajalikku summat saad alati ise valida, kuid sageli on maksimaalseks laenusummaks 10 000 eurot. Laenu on võimalik võtta aga alates juba 300 eurost. Samas on võimalik võtta ka lihtsalt väikelaenu ning kasutada seda remondi tarbeks – otsest vahet ei ole, kuid laenupakkujad võivad pakkuda mõlema jaoks erinevaid tingimusi.

Millal valida hüpoteeklaen, millal remondilaen?

Väikelaen ei ole ainuke laen, mis võimaldab kodu remontida – seda on võimalik teha ka hüpoteeklaenuga. Kui väikelaen ja remondilaen on tagatiseta laen, siis hüpoteek on vastupidiselt tagatisega. See tähendab seda, et pead seadma tagatiseks kinnisvara, näiteks selle sama, mida plaanid uuendada.

Kui tagatiseta laenude taotlemine on hulga lihtsam, siis hüpoteeklaenu peaksid hoolikalt läbi kaaluma enne, kui otsuse langetad. Hüpoteeklaenu eelisteks võib nimetada:

 • suured laenusummad – võimalik on ette võtta ka suuremaid remonditöid;
 • pikemad laenuperioodid – väiksemad igakuised kulud;
 • väiksemad intressid – olenevalt laenuandjast on võimalik saada soodsam laen.

Samas on hüpoteeklaenul ka mitmed kitsaskohti:

 • laenu tagatiseks tuleb anda kinnisvara ja seada hüpoteek – laenu mittetasumisel on oht jääda ilma kinnisvarast;
 • hüpoteeklaenu ei saa 100% ulatuses – see tähendab, et tasuda tuleb ka omafinantseeringu osa;
 • kinnisvara tõttu tuleb lisaks tasuda ka palju lisatasusid – üldiselt on selleks notaritasu ja lepingutasu, mis võivad maksta koguni mitusada eruot;

Kindlasti tasub hüpoteeklaenu puhul mõelda ka selle peale, et kas nii pikaajaline kohustus tasub ära vaid remondi tegemisel? Näiteks kui soovid tulevikus võtta uut laenu, siis võivad laenuandjad võtta arvesse sinu aktiivselt remondilaenu. Pikaajaline kohustus võib mõjuda negatiivselt, mistõttu tasub laenuvõtmine hoolikalt läbi mõelda.

Kinnisvara ostmine ja remont

Kindlasti oled kuulnud sellest, kuidas inimesed ostavad vanad korterid või majad, remondivad need ära ning panevad seejärel uuesti müüki, et sealt vahelt teenida. Seda nimetatakse kinnisvara “flippimiseks” ehk real estate flipping. Kuigi see tundub hea viis investeerimiseks, siis tegelikkuses tuleb läbi mõelda nii mõnigi detail.

Nimelt võib juhtuda nii mõndagi, mis lõppkokkuvõttes muudavad remondi kulukamaks kui plaanisid ning vahelt teenida on võimalus väiksem. Näiteks:

 • Üldiselt renoveeritakse vanu kortereid. Tänapäeval vaatavad inimesed võimaluse korral aina enam uusarenduste poole, kus on juba valmis tehtud kvaliteetne remont, mis võib kesta aastakümneid. See tähendab seda, et nõudlus vanade majade vastu väheneb ajaga aina enam ning seetõttu ei pruugi sa saada nii kõrget müügihinda, kui sa esialgu lootsid.
 • Kui ostad korteri kodulaenuga ning võtad veel lisaks remondilaenu, siis kogu laenukulukas võib juba võtta suures osas müügihinnast, mida lootsid endale tasku saada. Seetõttu tasub hoolikalt enne laenuvõtmist mõelda, kas laenu võtmine on piisavalt soodne sinu jaoks.
 • Remondi tegemine ise ei pruugi olla nii soodne kui ise arvasid. Alati on oht, et sa ei leia õigeid materjale ja elemente, hea hinnaga tegijaid või muudki. Seetõttu on alati teha eelnevalt hoolikas eeltöö ning seada eelarve.

Kuigi on võimalik remondilaenu võtta selleks eesmärgiks, on eelkõige see mõeldud siiski neile, kes soovivad omaenda kodu paremaks muuta. Siis saad ka ise olla kindel, et remont tasub ära.

Samas on võimalik kasutada ka Krediidikonto võimalust. Krediidikonto on sarnane väikelaenuga ja krediitkaardiga – see tähendab seda, et sulle avatakse konto ning intresse maksad vaid siis, kui kasutad kontol olevat raha. Nii saad remontimisega tegeleda just nii, kuidas parasjagu võimalus on.

remondilaen, sisustus
sisustus

Kes saab remondilaenu võtta?

Remondilaenu tingimused on:

 • pead olema vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või elamisloaga;
 • sul ei ole aktiivseid maksehäireid;
 • sul on stabiilne sissetulek, mis on vähemalt 300 eurot kuus.

Laenu võtmine on tänapäeval väga lihtne ja mugav. Selleks tuleb vaid leida sobiv laenuandja, minna tema kodulehele ning täita ära taotlus. Raha laekub sinu kontole üle juba paari tunni jooksul pärast lepingu sõlmimist, kui mitte minuti. Taotluse tegemine on tasuta ning see ei kohusta lepingu sõlmimist. Sageli peab olema taotlusele lisatud ka konto väljavõte, mis tõestaks sinu sisse- ja väljaminekuid viimased 6 kuud kuni aasta. Kui sul puudub võimaluse taotleda internetis, võid teha seda ka laenuandja või panga kontoris.

Pea meeles, et iga laenuandja seab erinevad tingimused, mispärast tasub teha hoolikas eeltöö enne laenu võtmist. Näiteks võid leida mõne juurest soodsamad intressid, kuid rohkem lisakulusid (haldustasud, lepingutasud jne), mis ei muuda laenu üldsegi soodsamaks kui näiteks kõrgem intress mõne teise laenuandja juures. Seetõttu tutvu lähemalt erinevate laenuandjatega ning leia enda jaoks kõige sobivam.

Kindlasti mõtle laenuvõtmine läbi ka pikas perspektiivis. Näiteks kui sinu kontole laekub 10 000 eurone laen, jääb see kohustus sinu õlgadele mitmeks aastaks (üldiselt kuni 60 kuud) ning lõppude lõpuks pead pangale või laenuandjale tagasi maksma oluliselt suurema summa, kui laenu ise võtsid. Seepärast enne lepingu sõlmimist tutvu lähemalt teenuse tingimustega ning mõtle, kas sellise kohustuse võtmine tasub ära.

Milline laenuandja valida?

Tänapäeval pakuvad remondilaenu mitmed erinevad Eesti Vabariigi laenuandjad ja pangad. Sobiva laenuandja valimisel on oluline tähelepanu pöörata nende pakutavatele tingimustele. Seepärast enne lepingu sõlmimist tutvu lähemalt erinevate tingimustega ja vajadusel konsulteeri laenandjaga näiteks telefoni teel.

Laenupakkujate kodulehel on üldiselt olemas ka laenukalkulaator, mis aitab mugavalt välja arvutada laenu kogukulu ja tagasimaksete summa kuus. Arvutus on ligikaudne ja võib erineda sulle reaalselt pakutavatest tingimustest. Krediidi kulukuse määr on teine aspekt, mis aitab arvutada laenu kogukulu aastas.

Paljud laenuandjad võivad lisaks pakkuda erinevaid soodustusi. Näiteks tasuta ennetähtaegne tagastamine või tasuta lepingutasu (üldiselt küsivad laenuandjad lepingutasu 1% laenusummast). Intressid on erinevad, kuid üldiselt on intressimäär alates 2%, millest oleneb ka igakuine tagasimaksete summa. Seepärast tutvu lähemalt iga laenuandja tingimustega ja vajadusel võta ühendust nendega otse.

Millele veel tähelepanu pöörata enne lepingu sõlmimist?

Valides sobiva laenusumma arvesta kindlasti sellega, et kas sul on reaalselt võimalus laen ka igakuiselt tagasi maksta. Mis saab siis, kui kaotad töö või jääd ootamatult haigeks?

Õnneks pakuvad mitmed laenuandjad maksepuhkust alates 1 kuni 6 kuud, kus tasuma peab vaid intresse. Enne lepingu sõlmimist tutvu kindlasti hoolikalt lepinguga, et teada oma õiguseid ning vältida tulevikus võimalikke vaidlusi.

Miks võrrelda laene Biginkasso leheküljel?

Meie lehelt leiad erinevaid laenuandjate pakkumised ja ka täpsema ja usaldusväärse informatsiooni erinevatest laenudest, et saaksid teha laenude valimisel paremaid otsuseid.